Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

kineziologicke sezeni krok za krokem
Domů » Kineziologie » Kineziologie-postup

Jak probíhá kineziologie v 9 krocích

Ze zkušenosti vím, že mnoho lidí zajímá, jak probíhá kineziologie, respektive jaký je přesný průběh kineziologického sezení. A chápu to. Přeci jen se chystáte přijít k někomu zatím neznámému, navíc s tématem, které vás stresuje. A ještě k tomu ani nevíte, co máte čekat.

Právě pro vás jsem napsala tento článek s cílem vám představit, jak to alespoň po procesní stránce, bude při našem setkání probíhat. Pokud jste se na článek dostali náhodou a nechcete zacházet do detailů, zde naleznete mnohem kratší verzi toho, jak probíhá kineziologie.

(Pozn. text pojednává o kineziologii One Brain, také 3in1 Concepts. Vždy, když tedy v textu mluvím o kineziologii mám na mysli tuto větev. Více zde)

Příprava

1) Nejprve se Vás zeptám na to, s čím přicházíte.
Co je to, co byste rádi ve svém životě změnili? Je možné, že se vás budu ptát na podrobnosti, abych lépe porozuměla tématu. Např. pokud se bojíte mluvit před lidmi, nabízí se otázka, zda je to vždy nebo zda jsou situace, kdy vám to nevadí. Zároveň však nejde o to, abychom problém rozpitvali, ale opravdu čistě o jeho porozumění. Tak abychom měli jasný směr během následující práce.

jak probíhá kineziologie : volba z cest

2) Poté následují takzvané úvodní vyrovnání
To slouží k zajištění toho, že tělo bude reagovat u svalových testů „správně“. Což znamená ukazovat reakci na podněty, na které se zaměřuje daná otázka během sezení, nikoliv na cokoliv dalšího. Což může být například stres, z toho, že celá vaše situace je momentálně náročnější.
A na jejich základě, pokud to bude potřeba, uděláme krátké korekce – může se jednat masáž akupresurních bodů či zcela jednoduše doplnění tekutin.

3) Posledním bodem před tím, než se pustíme do práce na tématu je zjištění, zda můžeme na tématu pracovat jemně a zda jste ochotni přijmout výsledek.
Asi každý z nás je na sebe občas příliš přísný nebo máme témata, se kterými je spjatá určitá rozpolcenost. Na jednu stranu nás obtěžují, na stranu druhou si (ne)uvědomujeme, že bez nich by to mohlo být ještě horší.

U témat, která nás opravdu tíží, toto platí dvojnásob. Pokud se objeví tato „překážka“, většinou stačí krátká korekce nebo prosté uvědomění si tohoto faktu.

(pozn. V případě, že by to tak nebylo museli bychom změnit téma práce právě na to být k sobě jemní nebo si dovolit přijmout pozitivní změny v našem životě.)

Svalový test

Ještě než půjdu v postupu a ve vysvětlování toho, jak probíhá kineziologie, je dobré vyjasnit, jak se věci v kineziologii zjišťují. To probíhá skrze tzv. svalový test.

Všechno zjišťování, ať už se jedná o úvodní vyrovnání, hledání věku pro nejlepší odblok, nebo určení korekce, se dělá skrze svalový test. Se svalovou reakcí pracuje kineziologie všeobecně. Nicméně v 60. letech chiropraktik dr. Goodheart zjistil, že svaly oslabují i v závislosti na okolních vlivech. Především pak oslabují při stresových podnětech.

Testování v kineziologii One Brain (3in1 Concepts) probíhá většinou na vašem předním deltovém svalu (lze testovat i na jiných svalech a pro určité korekce je to i potřeba). Vypadá to tak, že paže spustíte dolu k tělu a pak je mírně zvednete, jako byste chtěli předpažit, nicméně zastavíte se už cca 20cm od těla. Sval tak již musíte vědomě zapojit, zároveň to pro vás není nijak namáhavá pozice.

Já pak položím ruce na vaše předloktí, abych mohla cítit svalový tonus.

Jak probíhá kineziologie aneb Práce na tématu

Co cítím?

4) Všechny přípravy máme za sebou a můžeme se pustit do práce jako takové. A tak se dostáváme k jádru toho, jak probíhá kineziologie jako taková. Napřed si ještě zvědomíte, jak se opravdu v rámci tématu cítíte. Co je váš základní pocit a emoce?
A jak byste se naopak cítit chtěli a jak by to vypadalo? I toto zjišťování proběhne skrze svalový test a tzv. barometr chování. Pak si o něm chvíli popovídáme, abychom vše dali do kontextu.

průběh kineziologie: co cítím

A zapojíme celé tělo skrze svalové testy na ostatních svalech. Proč? One Brain je stále metoda vzniklá z kineziologie, a tak pracuje i s tělem. Navíc toto testování a následné přetestování na konci pomáhají k lepší integraci. Jakoby si díky tomu mohla každá buňka našeho těla uvědomit počáteční stav a výsledek práce.

Jak probíhá kineziologie ve věku v minulosti aneb co mi chybělo

5) Potom už jdeme do věku pro nejlepší odblok. V kineziologii tomu říkáme věková recese (nikoliv regrese). A to z toho důvodu, že i když se spojíte se vzpomínkou, obrazem či pocitem, tak zároveň zůstáváte i v přítomnosti. Je to vlastně takový výlet za tím, kdy určitá část vašeho já byla zraněná nebo si vytvořila systém přesvědčení. Ten jí mohl v danou chvíli skvěle sloužit. Nicméně teď už vám nejenom, že neslouží, ale naopak vám buď ubližuje nebo sabotuje vaše snahy o změnu.

V tomto okamžiku se podíváme na to, co se děje / jak se cítíte, na co jste si vzpomněli či co vám vytanulo na mysli. Vůbec se nemusíte bát, že si ze svého dětství nic vědomě nepamatujete. A už vůbec se nemusíte bát, že v nepříjemné chvíli strávíte dlouhý čas, jde o to se s tímto momentem spojit. Nezapomeňte, že pracujeme jemně – tudíž vzpomínka ani nemusí přijít, pokud by byla příliš traumatická. Můžete mít například jen pocit, že vás nikdo nevidí či neslyší, apod.

Zároveň je dobré si uvědomit, co chcete. Potřebujete se projevit? Toužíte po tom, aby vás někdo obejmul? Chcete mít pocit, že zapadáte mezi ostatní? atd. Ale pokud to v první chvíli nevíte, nic se neděje.

Příklady témat, se kterými kineziologie může pomoci:

Nová volba, nový svět

6) V vaší mysli pak budete vytvářet obraz této změny, samozřejmě tak abyste jí věřily. Nejedná se o donucení vás k nějakému obrazu, který si musíte představit. Pomůžou nám k tomu různé techniky a korekce. Ty slouží k tomu, aby se rozpustily strachy, bloky či vzorce přesvědčení. Může se jednat o čtení textu, vyrovnání meridiánů, uvolnění konkrétního svalu či drobné cvičení jako je práce s dechem či symboly.

Cílem je, abyste obraz, vzpomínku či pocit mohli přetvořit dle vašeho přání >a cítili se dobře. To je to, k čemu je vždy důležité dospět, bez ohledu na to, jak probíhá kineziologie konkrétně (jaké korekce byly nebo nebyly použity, v jakém věku pracujeme a tak dále).

Může se zdát, že takovéto přetváření jen tak v podvědomí nemůže mít žádný reálný dopad. Pravdou ovšem je, že mozek nerozlišuje realitu od našich myšlenek či snů. Právě proto mnoho terapeutických, psychologických i technik používaných v psychiatrii pracují s přepisováním podvědomí.

Pokud byste si rádi celý postup představili na konkrétním příkladu – zde jeden můžete najít.

potkejte vnitřní dítě srkze biodanzu či kineziologii

Ukotvení práce

7) Pokud je vše v pořádku vracíte se s tímto novým pocitem zpět do přítomnosti. Já si ověřím, že i zde je vše v tak jak má být či zda ještě něco potřebujete.
A pokud ano, uděláme to – může se jednak například o vizualizaci do budoucna apod.

8) Zároveň začleníte právě prožité do vědomého tématu (s kterým jste přišli). To je občas zcela jasné a až magické, jak se právě řešené pojí s celou serií tématů, se kterými jste přišli. A v rámci které jste váhali, co je právě to nejpalčivější. Jindy je třeba více se zaměřit na to naše prožívání / chování v na prvních pohled zcela odlišných situacích.
A následně si zvědomíte, co je vaší novou volbou či vnitřním rozhovorem, ve chvíli, kdy daná situace nastane. Tak abyste vše mohli začlenit do vašeho života. Což je někdy snažší, jindy náročnější. Ale vždy možné a jasnější než před vaší návštěvou.

9) Je také možné, že si vaše tělo řekne o posilující cvičení na doma. Je na vás, zda ho budete dodržovat. Pokud ano, změnu lépe a rychleji ukotvíte v těle.

Po kineziologickém sezení

Teď už tedy víte, jak probíhá kineziologie, ale jaké změny očekávat? Jak už zmiňuji při představování kineziologie, nejedná se o magickou pilulku a to i přesto, že změny ucítíte prakticky okamžitě. Aha moment je klíčem (ať už jste objevili, co způsobilo váš systém přesvědčení a to vám pomohlo se posunout dál nebo jste se spojili s tím, že ve chvílích, kdy to tak nemusí vypadat, máte stále volbu a můžete si vybrat, jak se zachováte). Nicméně do dveří, které jste tímto klíčem otevřeli je pak třeba i vstoupit a utvářet vlastní život.

Samozřejmě nejde ani o to, že byste se najednou měli vyhecovat k tomu či onomu, protože máte za sebou kineziologický odblok. Spíš, pokud ucítíte volání, že něco chcete udělat, dovolte si to vyzkoušet i přes to, že jste to 30let dělali jinak. S tím, že na sebe můžete být jemní a dovolit si postupné kroky.

Protože kineziologie není o dosahování konkrétních vysledků, nejedná se o koučing, kde bychom si stanovili cíle, na které trenujeme, ale o změnu nastavení, o proces. Není dané jak často je třeba přijít.
Důraz je na návrat kompetencí do rukou každého z nás. Prostě přijdete, až to bude znovu třeba. Pokud jste se rozhodli pracovat na něčem větším, je třeba napřed sezení integrovat do života. A přijit nejdříve za 3 týdny.

Chcete se spíše ještě porozhlédnout a ujistit se, jak kineziologie funguje či mě poznat o něco lépe?
Nebo jste naopak rozhodnutí a nechcete ztrácet čas?


Martina Bazgerová

Dnes je snadné být přehlecení informacemi a instantními radami. Ale najít cestu k sobě a k tomu, co si doopravdy přejeme i k sobě samým, může být náročnější.
Pomůžu vám tuto cestu najít i překonat překážky, které se skrývají ve vašem podvědomí.

Pomůžu vám překonat překážky, které se skrývají ve vašem podvědomí, i najít cestu k tomu, co si přejete.

To o čem píšu také žiji. Chcete dostávat občasnou inspiraci?
Zaregistrujte se k odběru newsletteru.


O kineziologii

skryté podvědomé příčiny
Jak si zvýšit sebevědomí
Možná se i vám někdy stalo, že i když byste měli mít některou svou obtíž zvládnutou (ať už jde o hněv, strach či sebevědomí). Stejně čas od času nadejde v životě chvíle, kdy se jakoby ocitnete zpět na začátku.
Pokračovat ve čtení
kineziologie deti - i čtení může být hra
Kineziologie pro děti
Pokud má naše dítě problémy – ať už ve škole či s kamarády, chceme udělat maximum, abychom mu pomohli. Kineziologie je jemná a efektivní metoda, která vhodná i pro děti.
Pokračovat ve čtení
pomocná ruka - s čím pomůže kineziologie
S čím pomůže kineziologie
Kineziologie One Brain snižuje stres a díky tomu otevírá nejenom možnost vidět nová řešení tam, kde předtím neexistovaly. Navíc může pomoci s širokou škálou problémů od problémů s účením přes zlozvyky po vracející se nemoci či bolesti.
Pokračovat ve čtení
co je kineziologie
Co je kineziologie
Kineziologie One Brain je práce na sobě, při které se postupně odstraňují staré přesvědčení a vzroce chování a otevírají nové možnosti. Zajímají vás praktické informace? Pak pokračujte ve čtení
Pokračovat ve čtení

Témata, se kterými pomáhá kineziologie

naše strachy a fobie
Jak se zbavit strachu
Znáte to, udělali jste již spoustu kroků, několikrát jste situaci podstoupili. Ale váš strach je stále s vámi. Jak se ho zbavit? A v případě fobií, jak změnu i podpořit.
Pokračovat ve čtení
jak mám zhubnout aniž bych téměr nejedl?
Psychika a hubnutí
Přemýšlíte nad tím, že byste zhubli, ale bojíte se, že to (zase) nevyjde. Co když vám v tom brání psychika? Ať už kvůli načasování nebo podvědomému bloku. A co se s tím dá dělat?
Pokračovat ve čtení
deprese z chození do práce - nasazujeme si usměv i když do něj máme daleko
Deprese z chození do práce
Na první pohled se to může zdát jako nesmysl. Jak by něco co děláme každý den jako je chození do práce či starost o malé děti mohlo způsobit depresi. Neměli bychom to prostě zvládnout?
Pokračovat ve čtení
skryté podvědomé příčiny
Jak si zvýšit sebevědomí
Možná se i vám někdy stalo, že i když byste měli mít některou svou obtíž zvládnutou (ať už jde o hněv, strach či sebevědomí). Stejně čas od času nadejde v životě chvíle, kdy se jakoby ocitnete zpět na začátku.
Pokračovat ve čtení
kineziologie deti - i čtení může být hra
Kineziologie pro děti
Pokud má naše dítě problémy – ať už ve škole či s kamarády, chceme udělat maximum, abychom mu pomohli. Kineziologie je jemná a efektivní metoda, která vhodná i pro děti.
Pokračovat ve čtení
,