Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

kineziologie One Brain celostní přístup

Kineziologie

Kineziologie je metoda, která vždy vychází ze zapojení těla a svalového testu. Facilitátor / terepeut testuje svaly buď proto, aby provedl diagnostiku těla nebo získal informaci. Jak totiž ukázala práce Dr. Goodhearta, svaly se chovají různě i v závisloti na momentální stresu a okolnostech. Toto zjištění pak dalo za vznik i dalším kineziologickým metodám. A tak dnes existuje aplikovaná kineziologie, kineziologie One Brain, energetická kineziologie nebo specializová kineziologie. Které ve větší či menší míře propojují tělo a psychologické a emocionální aspekty.

Kineziologie One Brain

Kineziologie, Kineziologie One Brain, kombinuje práci vědomí (tedy toho, co víme a zcela jasně si uvědomujeme), s podvědomím (našimi hlubšími pocity, které následně vyvolávají emoce a nálady na úrovni vědomí) a tělem (kde je uložen prapůvod našich pocitů).

Tím nabízí celostní přístup k řešení různorodých témat, ať už se projevují ve formě fyzické, psychické či mentální nebo jsou hluboce ukryty v našem podvědomí.
Tím, že kineziologie využívá svalový test, se klient dostane k okamžiku života, který je pro uvolnění stresu/příčiny/blokace ten nejvhodnější. (Ať již proto, že tam problém vznikl nebo proto, že to je v danou chvíli maximum, kam je možné a zdravé se dostat.)

Uvolnění blokád v kineziologii One Brain pak probíhá dle tématu/klienta občas více jako práce s podvědomím, jindy je více energetická či tělesná (práce a uvolňování svalů). Pokud vás zajímá, jak si postup konkrétněji představit, zde najdete příklad.

A pokud vás kineziologie zaujala a jste spíše zvědaví, jak to vypadá v terapeutovně v Praze na Letné, můžete se podívat sem.

Kineziologie a provázení klienta

Důležité je také podotknout, že „terapeut“ v kineziologii není terapeutem, vhodnějším a výstižnějším slovem je facilitátor. Neboť jeho úlohou je provázet klienta a usnadňovat mu jeho cestu. V kineziologii One Brain se tak děje:

 • díky svalovému testu, který ukazuje kudy jít
 • díky zachovávání si nadhledu: při práci s podvědomím je zcela normální, že se můžeme „zaseknout“ a nevidět i zcela jasné východisko. Facilitátor pomáhá získat nové pohledy či objevit řešení situace.
 • díky neutralitě nikdo kromě vás nemůže vědět, co je pro vás nejlepší. I když facilitátor poskytuje návrhy na řešení, pokud je to třeba, neznamená to, že trvá na jednom jediném správném řešení.

Mojí úlohou jako facilitátorky kineziologie One Brain je tedy pomoci vám pochopit stávající vzorce chování, postupně odstranit vaše bloky a strachy a uvidět a přijmout za své nové (s vámi rezonující) volby. A to tak rychle, jak je to právě pro vás v rámci tématu nejlepší. Občas je sezení posledním chybějícím dílkem do skládačky a změny působí až zázračně, jindy třeba trpělivost při budování nového.

Co lze kineziologií řešit

Kineziologie One Brain díky svému přístupu může pokrýt širokou škálu problému. Důležitá je jen klientova ochota věci opravdu změnit. Zde je příklad témat, který kineziologie řeší.

 • stresy a stresové situace
 • zlozvyky
 • strachy a závislosti
 • problémy ve vztazích
 • hubnutí a body image
 • psychické problémy a deprese (ve fázi, kdy je klient schopen vzít si zpět své kompetence a životní volby)
 • sebejistotu
 • seberozvoj jako takový
 • dislexie a nesoustředěnost
 • psychosomatické příčiny chronických onemocnění a opakujících se urazů
 • alergie
 • a mnohé další.

Pokud si nejste jistí, zda je pro vás kineziologie One Brain vhodná, neváhejte mě kontaktovat, případně si můžete přečíst o konkrétních problémech a možných řešeních.

Kineziologie One Brain je vhodná i pro děti.

A nebo se můžete na kineziologii rovnou objednat – dejte mi vědět vámi preferovaný termín a já se vám obratem ozvu zpět. Případně jen vyplňte váše kontaktní údaje.

Objednat se