Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

o me

Moje Cesta: Martina Bazgerová

Martina Bazgerová - Objev Lehkost

Vítejte na těchto stránkách, mé jméno je Martina Bazgerová a moje cesta je na jednu stranu jedinečná a zároveň velmi podobná mnohým jiným příběhům.

Moje cesta z korporátu a osobní rozvoj

Po vysoké škole jsem nastoupila do korporátu, který mě mnohému naučil. Byla jsem úspěšná, protože mě mnoho věcí zajímalo a rychle jsem se učila. A tak jsem si mohla vyzkoušet mnoho různých rolí – od klientského servisu přes vývoj inovací a automatizací, práci s AI po dohled nad vyvíjeným produktem. Velká šíře mých znalostí, od byznysu a plánování po IT a jazykové dovednosti, a schopnosti rychle se učit byly moje velké výhody.

Zároveň se součástí mojí cesty stal brzo i osobní rozvoj. V minulosti jsem se jako účastník věnovala především dvoum metodám, a to konstelacím a biodanze. A občas si odskočila na pobyt ve tmě, holotropnní dýchání, metodu ruš, mohendžodáro, kranio-sakrální terapi a další. Nebo si nechala zasvětit do reiki či LSVJ.

Až nazrál okamžik, kdy jsem si uvědomila, že práce v korporátu, kterou dělám, mi přestáva dávat smysl. A je třeba jí vyměnit za povolání. Za to, co mě naplňuje.

Nová kapitola na mé cestě

Po čase hledání a tříbení, jsem zakotvila u kineziologie One Brain a biodanzi. Dokončila základní výcviky. A postupně začala nabízet mé služby veřejnosti. (Základní výcvik proto, protože toto vzdělávání nikdy nekončí. Ať už se bavíme o seberozvoji formou sebereflexe, supervizích či nadstavbových výcvikách.)

A proč právě tyto metody? U kineziologie mě fascinavala komplexnost i to, že dává kompetence zpět do rukou klientovi. U biodanzii zase návrat k našemu tělu, pohybu i ke své autenticitě a komunitě.

A sny? Ty se přidaly časem. Nejpve na semářích o šamanském či lucidním snění, později formou formálního výcviku Učitele snění. I když jsem na svůj první seminář přišla se slovy: „Já si své sny prostě nepamatuji.“ Dnes jsou pro mě ve chvílích zklidnění, kdy se chci ponořit do nitra, úžasnými prostředníky a společníky na mé cestě.

Moje cesta a bod zvratu nebo vývoj?

Na první pohle by se možná mohlo zdát, že jsem si řekla – Tak a dost končím. Otočila se o 180° a rozhodla se jít jinudy.

A i to je částečně pravda – svůj odchod z korporátu jsem měla „naplánovaný“ jako postupný. Jenže věci začily dít zcela jinak a já se rozhodla to tak nechat a neprat se s touto cestou. I když byla (a stále je) díky tomu občas náročnější a intenzivnější.
(Nic proti intenzitě nemám, jenon i já jsem člověk a ne každou zkušenost a pocit umím v danou chvíli ocenit, když jsou intenzivní 😀 )

Na druhou stranu se jednalo i o postuný proces – začala jsem se více zajímat o ostatní lidi a lépe vytvářela tým a vazby v něm. Bez manipulací, čistě pro radost z práce a pocitu, že jsme tým.

Zároveň logiku, kterou jsem si především coby vývojářka vypilovávala teď můžu využívat i v rámci kineziologie a biodanzi. (Protože nejen to, co je racionální je logické. I naše emoce a pocity sledují určitou logiku – pokud máme strach z opuštění je logické, že se chováme tak či onak. To, že přeháníme a nechováme se racionálně je věc druhá).

A podobně je to s porozumněním a pochopením toho, co mi daný člověk říká. Jako při vývoji řešení pro klienta, kde jsem nevěděla mnoho okolností a nebylo to potřebal. Ale pochopit – co mi říká, co je pro něj důležité, k čemu má aplikace sloužit – bylo to zásadní.
Stejně tak u kineziologie – i zde nepotřebuji znát všechny podrobnosti, zároveň abych vás mohla provázet potřebuji pochopit, co se v rámci tématu děje, co vás brzí, co jsou spoustěče, jak byste se chtěli cítit / reagovat apod.

Mé vzdělání

Kineziologie – One Brain základní výcvik

Kineziologie – One Brain další vzdělávání

Biodanza

V tuto chvíli zde zatím chybí diplom z tříletého základního výcviku, pro jeho získání je třeba mít ještě dostatek supervizí a napsat a obhájit závěrečnou práci (to mi zatím chybí).