Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

tady a teď, propojit se se sebou v akci a skočit do neznáma.

Seberozvoj: poznej sám sebe

„Co mám dělat? Všechno už vlastně vím, mám to načtené, ale …“ jedna z nejčastějších vět, které slýchám. Je skvělé si o věcech číst, načerpávat nové informace a objevovat nečekané možnosti. Bez praxe to ale není ono.
Seberozvoj není kouzelné slůvko z příručky o lepším a úspěšnějším životě. Je dobré být nejprve opravdu upřímní sami k sobě – kde jsme, co doopravdy chceme, po čem toužíme? Zapojit prožitek a emoce, poznat se. A až následně rozvinout náš potenciál – dary a talenty, které nám byly dány do vínku. A tak je možná lepší psát ho jako sebe-rozvoj, abychom nezapomněli, že o nás jde až na prvním místě.

Poznej sám sebe

Většina z nás byla učena, co by se mělo a nemělo, co je správné a špatné. Jak by měl nebo neměl žít. Co se nehodí, co se musí. Neříkám, že je to celé špatně. Bohužel často i ty nejlepší a nejryzejší rady ztrácejí svou pravdivost, pokud jsou předávány jen mechanicky, pokud se z nich ztratí jejich esence.

Tak třeba bez práce nejsou koláče. Ať už je naše definice úspěchu jakákoliv, většina úspěšných lidí vám řekne, že i když se na první pohled jejich úspěch zdá rychlý, je za tím hodně práce, vytrvalosti, učení. A my máme možnost se na tuto větu podívat velmi přísně: „Musím makat od rána do večera.“ Můžeme uctívat, že někdo „dře jako mezek“. A nebo to vzít jako konstatování, že je v pořádku, že se náš úspěch nestane přes noc – že i když jsou některé dny horší, pokud něco chceme, je třeba být vytrvalí. Krůček po krůčku jít za svým snem.

Zcela schválně jsem nepoužila slovo cíl, ale sen. Protože nebyla by škoda, strávit celý rok, deset let nebo i většinu života na cestě za něčím, po čem vlastně netoužíme? A proto je dobré nejprve potkat sami sebe.

Tipy jak poznat sám sebe

Abychom na chvíli odložili, co jsme se naučili, je jednodušší se spojit se svými emocemi – kdy se opravdu cítím štastný/á? Co mě naplňuje? Pokud by vše bylo možné, kam bych chtěl/a dojít? nebo jak bych si představoval/a svůj život?

Napadají vás banality? Nebo víte, že ano tu emoci to ve mě vyvolává – ale já přeci nechci trávit celý život na pláži u moře, vždyť bych se tam za chvíli nudil/a atd. Co reprezentuje tento symbol? Možná je pláž symbolem toho, že si chci dopřávat odpočinek nebo trávit více času na sluníčku…

Netlačte na sebe – pokud jste spolu nějaký čas nemluvili, může to chvíli trvat, vyhraďte si každý den 5min, ideálně ráno. Nicméně denní doba nehraje vliv – měl by to být čas, kdy se budete cítit uvolněně.

Sebe rozvoj – rozvoj našeho potenciálu

Pokud už víme, co chceme, co by náš činilo šťastnými, radostnými. Můžeme mnohem snadněji začít pracovat i na svém potenciálu, darech a talentech. Často stačí jen uvědomění. Jindy můžeme narazit na překážky v podobě našich přesvědčení. A nebo se můžeme uzavřít do své vlastní bubliny.

Naštěstí dnes není problém vyzkoušet různé techniky – cesty k sobě – díky kterým můžete potkat další lidi, spojit se s nitrem nebo překonat náročnější výzvy.

Ať už vás přitahuje zkušenost a sebe-rozvoj skrze tělo, chcete se věnovat konkrétnímu tématu v kineziologickém sezení nebo se nechat unášet svými sny. Podívejte se do kalendáře níže. Ráda se s vámi potkám a budu vás na nějakou dobu provázet. Pokud vás spíše lakájí jiné techniky i to je skvělé. V každém případě: Přeji vám příjemnou zábavu.

Uzdrav svá VNITŘNÍ zranění: Kineziologie

Přijměte pozvánku se propojit s podstatou problému a proměnit vaší dřívější zkušenost.

V kineziologii nejde o to se v problému „hrabat“, ale propojit se s podstatou a tu následně léčit – ať už pochopením, opečováním se, uvolněním emocí nebo spatřením daného řešení. Stejně jako o doplnění zdrojů, kdy už nejsme zranění, ale stále nám cosi v nás brání radovat se z přítomnosti, žít v hojnosti či se těšit z našich vztahů.

propojit se se sebou skrze pohyb a tanec

poZNEJ SÁM SEBE v pohybu: biodanza

Přijměte pozvánku se znovu propojit se svým tělem, se sebou samým, s druhým i se skupinou.

Dovolte si jen tak být a jen vnímat, jak se při jednotlivých cvičení a tancích cítíte, po čem toužíte a kdy potřebujete být k sobě laskaví a vplynout do pohybu postupně.
Bez nutnosti analyzování. Skrze pohyb, hudbu i skupinu budeme objevovat radost, lehkost, ale i sami sebe. S respektem k sobě i druhým.

šamanský buben zve k propojit se s vašimi sny

NEVĚDOMÍ A TVÉ PODVĚDOMÍ: snění z domova

Přijměte pozvánku se znovu propojit se svým podvědomím skrze sny, které k nám každou noc přichází.

Ať už jen hledáte zvuk bubnů k návratu do snů nebo se chcete naučit základy práce se sny, tato stránka je pro vás. Zvu vás tedy k prozkoumání toho, co vám snění může přinést. I k poslechu nahrávek, které vás zavedou do snových míst, které vám můžou na vaší cestě pomoci.

setkání dvou dřevěných ptáčků

Sebe-rozvoj sdílením: snová setkání

Přijměte pozvánku se znovu propojit se svým podvědomím skrze sny vaše i ostatních a načerpat energii skupiny.

Zvu vás k prohloubení vaší praxe či prvnímu setkání se sněním, nejsou žádné kategorie dle pokročilosti. Můžete se těšit na sdílení, práce ve dvou i skupinkách. Jste vítání i pokud máte pocit, že sny se vám nezdají, ale přesto vás tento svět láká, atmosféra místa, záměru i skupiny vás ke snům dovede.