Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

orel leticí večerem

Silové zvíře – váš duchovní průvodce


Silové zvíře je naším duchovním průvodcem, pomocníkem i rádcem. A ukazuje nám to, co v danou chvíli potřebujeme – ať už se jedná o sílu, nadhled či hravost. Je proto velmi pravděpodobné, že vaše zvíře se bude v průběhu času měnit nebo jich budete mít více pro různé situace.

Můžeme vstupovat do snu/meditace se záměrem zvíře lépe poznat. Nebo si na jeho esenci vzpomenout během dne a alespoň na chvíli se na ní napojit.

A také je možné tohoto spojence přivolat ve snu, pokud máme pocit, že potřebujeme oporu či pomoc.

Cesta k silovému zvířeti

Nejste přihlášení

Nahrávka pro cestu k silovému zvířeti je k dispozici zdarma. Pro její poslech je však třeba se příhlásit.
Nebo pokud jste zde poprvé, registrovat.

A to buď v pravém horním rohu či zde.

Registrací zároveň udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů. Osobní údaje nejsou poskytovány třetím stranám, ale podléhají oprávněnému zájmu z mé strany.
(Například vám tak můžu poslat mail s nabídkou workshopu, z newsletteru se lze kdykoliv odhlásit.)

Transkript nahrávky

Pohodlně se usaďte nebo si lehněte se zavřenýma očima abyste mohli nerušeně poslouchat pozvánku.

První cestou na kterou se společně vydáme, je cesta za silovým zvířetem.

Silové zvíře vám může ukázat svůj svět, může být vaším průvodcem, kdykoliv se budete vydávat do neznáma. A také ho můžete zavolat, kdykoliv budete potřebovat pomoc.

Postupně můžete být napojeni i na více silových zvířat . Zvědomte si tedy, s jakým záměrem jdete silové zvíře potkat – chcete načerpat inspiraci do běžného života? Nebo jdete za průvodcem, který vás v tuto chvíli nejlépe provede vašimi sny?

Nemusíte si tento záměr nijak usilovně představovat, jen je třeba mít v něm jasno.

Cesta

A teď už k naší cestě. Tentokrát, budeme začínat na místě v přírodě, kde se cítíte dobře. Možná ho znáte z dětství, možná z dovolené nebo výletu. Možná k vám přijde z čista jasna, aniž byste místo dřív navštívili. Může se jen o představu louky na kraji lesa, místo u rybníka či ve skalách. Důležitý je pocit, že se na tomto místě cítíte pohodlně a jako doma.

Toto místo pak bude třeba dál prozkoumat a najít cestu do spodního světa, kde sídlí silová zvířata – může se jednat o skrytou díru v zemi (která je přikrytá kamenem či padlým stromem) , o úžinu ve skále. Noru, která se však dostane dál než k pelechu. Dutinu v kmeni stromu. Možná někde vyvěrá potok a vám skrze tento pramen podaří dostat do země.

Až se na cestu vydáte. Může se stát, že na místo vkročíte a vše nabere rychlost a vy se rázem ocitnete v jiném světe. Pravděpodobnější ale je, že se chvíli budete do spodního světa dostávat ať už skrze kořeny stromů či tunely v zemi.  Může být potřeba si posvítit na cestu nebo budete váhat kudy jít a spatříte jasné signály nebo se ozve vás instinkt. Je i možné, že na poslední úseku cesty se k vám nějaké zvíře připojí a na místo vás dovede.

Pokud vás nějaké zvíře na místo přivedlo a zůstalo s vámi, jedná se o vaše silové zvíře.

Pokud ne, rozhlédněte se, co vidíte. Neschovává se někdo v trávě? Podívejte se i do korun stromů – vaše silové zvíře může být pták. A nezapomeňte, že váš průvodce může být i maličký.

Pokud vás to táhne o kousek dál. Následujte toto volání.

Až se se svým silovým zvířetem potkáte, nechte ho, ať vám ukáže to, co vám ukázat chce.  A možná vaše propojování bude chvíli trvat. Zvíře můžu chtít vyzkoušet vaší trpělivost či podnítit vaší kreativitu.

Nezapomeňte, že je to vaše první setkání a jedná se tak spíš o seznámení. A to někdy probíhá hladce a jindy je potřeba si dát více času. Není žádný spěch. Za zvířetem se můžete poté vydat kdykoliv znovu

Rekapitulace

Věřím, že jste se již dobře nacítili na to, jaká cesta je před vámi a ta tak může započít.

Ještě v rychlosti zopakuji základní kroky > začínáte na místě v přírodě, kde je vám příjemně  > pokračujete cestou do spodního světa skrze díru, noru, úžlabinu, dutinu stromu. Cesta vede každopádně směrem dolů. A zde potkáváte své silové zvíře, seznamujete se s ním a necháte si od něj ukázat to, co vám ukázat chce.

Až uslyšíte jasnou změnu rytmu [ukázka] , začnete vracet zpět – tentokrát v rychlejším sledu. Může to být  jako by vás někdo vytáhl za provázek zpět na místo, kde jste začali.

A to je vše, příjemné snění.

Co dané zvíře symbolizuje a co vám má přinést?

Než začnete hledat na googlu, pomyslete na to, co pro VÁS dané zvíře znamená. Ať už je to pozitivní či negativní. Třeba opice může symbolizovat hravost, ale ve svém extrému až škodolibost a dělaní naschválů. (což je pól, kam se pravděpodobně dostat nechcete)

A možná je hravost něco, co ze svého života vytěsňujete, protože příliš vnímáte extrém. Nicméně žádná vlastnost není dobrá ani špatná, každá je obojím.

A až následně se koukněte na google – nemusíte hledat duchovní význam lišky, medvěda apod., zkuste se napřed opravdu podívat na zvíře jako takové, na jeho charakteristiky v běžném životě. Je to zvíře, které žije v symbióze se s svým prostředím? Je to dravec? Jak žije? Důležité pro vás bude to, co vás zaujalo.

A teprve, pokud cítíte potřebu se podívat i na duchovní symboliku, udělejte to. Ale není to potřeba. Pokud jste si u některých z předchozích kroků řekli – to je ono. Není třeba za zahlcovat dalším informacemi. A pokud se rozhodnete ve čtení pokračovat, doporučuji spíš text proskenovat.