Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

orel leticí večerem

Zasvěcení do snění


Proč zasvěcení? A ještě navíc zasvěcení do snění? Když jsem šla na svůj první seminář o snění, moje máma se tomu velmi podivila a řekla: „Ty neumíš snít?“ Tehdy jsem vlastně sama nevěděla, co mě čeká, a tak nezbylo než odpovědět: „No, asi ne no.“

Pokud se sněním začínáte, vyzkoušejte tento sen. Bude vám sloužit jako skvělá příprava pro vaše (náročnější) sny. Protože si vyzkoušíte, jak sen změnit tak, aby plynul. Což se dělá vždy snáz, pokud vám o nic nejde. Ideálně se na cestu vydejte až poté, co budete znát své duchovní/silové zvíře, ale není to podmínkou.

Toto je základní technika, kterou použijete během návratu do vašeho snu, ve kterém chcete proměnit situaci nebo prozkoumat, co vám sen říká.

Zasvěcení

Nejste přihlášení

Nahrávka pro cestu k silovému zvířeti je k dispozici zdarma. Pro její poslech je však třeba se příhlásit.
Nebo pokud jste zde poprvé, registrovat.

A to buď v pravém horním rohu či zde.

Registrací zároveň udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů. Osobní údaje nejsou poskytovány třetím stranám, ale podléhají oprávněnému zájmu z mé strany.
(Například vám tak můžu poslat mail s nabídkou workshopu, z newsletteru se lze kdykoliv odhlásit.)

Transkript

V tuto chvíli pravděpodobně znáte své silové zvíře, a tak víte, že pokud váháte, co si ve snu počít, můžete si na pomoc zavolat svého průvodce. Abychom se však nespoléhali jen na pomoc někoho dalšího je dobré znát i další základní techniky. Jednou z nich je uvědomit si, že sníme a ve snu je možné vše, a proto se můžeme rozhodnout sen změnit. Ať už je to odejít z místa tím, že se vzneseme do vzduchu nebo projdeme zdí. Můžeme se i zastavit v opakující situaci, nechat scénu zmrznout, dát si na čas a rozhodnout se pro jiné řešení.

Ve chvíli, kdy bylo jasné, že bych měla svou práci se sny sdílet s dalšími a zprostředkovat jim tuto cestu se mi zdál sen.

Ten sen byl velmi silný a nebylo by na místě zvát vás právě tohoto konkrétního snu. Zároveň jsem ale vnímala, že základ a většina toho snu sdílet jde, tak aby do něj mohli ostatní vstoupit a mít z něho užitek. Znovu jsem tedy do snu vstoupila záměrem si tentokrát nechat si zdát jeho modifikaci

Tento pozměněný sen vám teď budu vyprávět, budu ho vyprávět celý, abyste se na něj mohli naladit. Poté vám dám instrukce k vašemu snění tak, abyste věděli, čeho se držet a kde máte zcela volné pole působnosti.  Nebojte, na klíčové bude se nemusíte nijak výrazně soustředit, na závěr je pak ještě rychle zopakuji.

Sen

Sen se nazývá Zasvěcení

Procházím se po lese, po lesní cestě a najednou si uvědomuji, že se nemůžu pohnout. Kouknu se na nohy a zjistím, že jsem probořená v bahně. Ať se zkouším pohnout jakkoliv, nemá to vůbec žádný efekt. Vrchní částí těla – trupem a rukami můžu hýbat zcela volně, ale je to jenom takové víření vzduchu. Moje nohy jsou pevně v bahně, jako by byly přikované. Nejde s nimi pohnout, skoro jako se proměnily v kámen. Jsem prostě na místě.

V tu chvíli si uvědomuji, že sním a že můžu tuto situaci změnit. Už jen ve chvíli, kdy si toto uvědomím se  bahno se proměňuje v pěnu a já se ocitám na louce nebo spíš na mýtince uprostřed lesa. Vnímám, že mě pozoruje spousta očí lesních zvířat. Pak ke mně přistupuje bytost a omývá mi oči a čelo (oblast intuice a 3.oka) + srdce a pupík (oblast vitální energie). Abych mohla dobře vidět, mít čistý záměr a energii ho uskutečnit. Začínám vnímat, že bytost není jen jedna, zda se mi, že jsou to 3 prosvětlené bytosti, ale číslem si jistá nejsem. Vdechují mi nový život.

Zatímco si zcela užívám pocit blaženosti. Ani si nestihnu všimnout, že bytosti zmizely. A když otevřu oči je stojí před mnou jedno z mých silových zvířat, které ke mně občas přicházelo. Ale spíš mě pozorovalo z dálky a vyčkávalo. Nyní se skutečně propojujeme a já vím, toto propojení je velmi silné, plné respektu a vzájemné úcty. A pak spolu podnikáme ještě krátkou cestu.

Vaše cesta (rekapitulace)

 Jak tedy bude vypadat vaše cesta? I vy se přenesete do lesa, i vy uvíznete na cestě – může to být bláto, či popadané stromy. Jde o to, abyste uvízli na jenom místě, kde nejde jít dopředu ani zpět.

V tuto chvíli se rozhlédněte kolem, možná máte na nohou holínky, vyskočíte z nich a jste pryč z bláta. Může se z vás stát silák, který překážku zvedne a snadno odhodí.  Možná jako v mém případě překážka změní materiál, ze kterého je a stane se pěnou, papírem nebo čímkoliv, co už není problém překonat.

A až se toto stane i vy se octnete na louce uprostřed lesa. To, co tam budete vnímat je čistě na vás, ale i vás přijdou očistit bytosti a možná i vdechnout nový život. A až to dokončí, může se stát, že se opět octnete na novém místě, které můžete ve zbytku času prozkoumat. A Nebo, stejně jako v mém případě, k vám přijde vaše silové zvíře. Co se zvířetem podniknete, je už jen váš sen.

Rychlá rekapitulace: lesní cesta – bahno nebo jiná překážka – rozpuštění / přeměna / překonání překážky – ocitáte se na mýtince – přichází bytosti, které vám čistí oči – srdce – pupík  – a následně se bud ocitáte na novém místě či se před vámi zjevuje silové zvíře.

A opět až uslyšíte změnu rytmu [ukázka rytmu] je to signál k tomu, že je čas se vracet. Návrat vždy probíhá mnohem rychleji než cesta tam.

Příjemnou cestu

Co vám sen ukázal?

Ano, i poté co se vrátíte z podobného snu, si udělejte výklad snu.

Je jasné, že některé prvky vaše nejsou, jiné ano. A to i přesto, že jste „jen“ následovali instrukce. Jak je to možné?

Například zadání snu je zaseknout se někde – pokud jste se zasekli také v bahně (podle mého snu) nebo ve sněhu (což jste prožili zrovna včera), tak není třeba tento fakt vykládat. Pokud je to ale něco netypického, co vás možná překvapuje, zamyslete se i nad tímto bodem.

Kdo se následně objevil ve vašem snu, kam jste se přesunuli nebo co se stalo po očištění očí, srdce a pupíku? Tam je sen čistě jen váš. To samozřejmě ale neznamená, že musíte objevit skrytého kostlivce ve skříni apod. Možná to bude jen informace – třeba aha, na tomto místě se cítím v bezpečí. Nebo cítil jsem se vážně skvěle, když jsem si udělal takovou soukromou oslavu v přírodě. Mohl bych se začít i v běžném životě trochu oceňovat.

Nevíte, jak na výklad? Koukněte sem.