Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

Sebepoznání: propojit se se sebou v akci a skočit do neznáma.

Sebepoznání – najděte si svou cestu


„Co mám dělat? Všechno už vlastně vím, mám to načtené, ale …“ jedna z nejčastějších vět, které slýchám. Je skvělé si o věcech číst, načerpávat nové informace a objevovat nečekané možnosti. Bez praxe to ale není ono.

Sebepoznání v praxi

Sebepoznání není kouzelné slůvko z příručky o lepším a úspěšnějším životě. Je dobré být nejprve opravdu upřímní sami k sobě – kde jsme, co doopravdy chceme, po čem toužíme?
Zapojit prožitek a emoce, poznat se.
A až následně rozvinout náš potenciál – dary a talenty, které nám byly dány do vínku.

Sebepoznání bychom možná mohli napsat i jako sebe-poznání, abychom nezapomněli, že o nás jde až na prvním místě.

Ať už vás přitahuje zkušenost a sebepoznání skrze tělo, chcete se věnovat konkrétnímu tématu v kineziologickém sezení, nebo se nechat unášet svými sny. Ráda se s vámi potkám a budu vás na nějakou dobu provázet.
Pokud hledáte spíš inspiraci na doma, najdete na této tipy pro sebepoznání z klidu domova, bez průvodce jako takového.

V každém případě: Přeji vám příjemnou zábavu.

propojit se se sebou skrze pohyb a tanec

sebepoznání v pohybu: biodanza

Přijměte pozvánku na sebepoznání skrze pohyb a tělo. Znovu se propojite se svým tělem, se sebou samým, s druhým i se skupinou.

Dovolte si jen tak být a jen vnímat, jak se při jednotlivých cvičení a tancích cítíte, po čem toužíte a kdy potřebujete být k sobě laskaví a vplynout do pohybu postupně.
Bez nutnosti analyzování. Skrze pohyb, hudbu i skupinu budeme objevovat radost, lehkost, ale i sami sebe. Sebepoznání s respektem k sobě i druhým.

Uzdrav svá VNITŘNÍ zranění: Kineziologie

Přijměte pozvánku na sebepoznání skrze práci na sobě a svých trápeních – pochopte podstatu problému a proměňte vaší dřívější zkušenost.

V kineziologii nejde o to se v problému „hrabat“, ale propojit se s podstatou a tu následně léčit – ať už pochopením, opečováním se, uvolněním emocí nebo spatřením daného řešení. Stejně jako o doplnění zdrojů, kdy už nejsme zranění, ale stále nám cosi v nás brání radovat se z přítomnosti, žít v hojnosti či se těšit z našich vztahů.

šamanský buben zve k propojit se s vašimi sny

sebepoznání skrze NEVĚDOMÍ A PODVĚDOMÍ: snění z domova

Přijměte pozvánku se znovu propojit se svým podvědomím skrze sny, které k nám každou noc přichází. Tak představují ideální způsob sebepoznání, ať už je naše momentální situace jakákoliv.

Ať už jen hledáte zvuk bubnů k návratu do snů, nebo se chcete naučit základy práce se sny, tato stránka je pro vás. Zvu vás tedy k prozkoumání toho, co vám snění může přinést. I k poslechu nahrávek, které vás zavedou do snových míst, které vám můžou na vaší cestě pomoci.

setkání dvou dřevěných ptáčků

sdílení: snová setkání

Přijměte pozvánku se znovu propojit se svým podvědomím skrze sny vaše i ostatních a načerpat energii skupiny.

Zvu vás k prohloubení vaší praxe či prvnímu setkání se sněním, nejsou žádné kategorie dle pokročilosti. Můžete se těšit na sdílení, práce ve dvou i skupinkách. Jste vítání, i pokud máte pocit, že sny se vám nezdají, ale přesto vás tento svět láká, atmosféra místa, záměru i skupiny vás ke snům dovede.

Sebepoznání z domova

Nemáte právě čas nikam chodit, sny si zatím nepamatuje, sebepoznání vás zajímá a nevíte, kde začít?
Dobrou zprávou je, že to hlavní, co na sebepoznání potřebujete jste vy sami – a to máte.
Je však dobré si uvědomit, že sebepoznání může chvíli trvat.

Jak začít?

 • Uvědomte si, co je vlastně vaše motivace k sebepoznání
 • A ruku v ruce s tím, jaký aspekt sebe sama vás zajímá
 • Co vás baví – spíš radi věci zkoušíte, posloucháte podcásty, čtete, hýbete se, atd.
 • Co vás láká, ale neděláte to
sebepoznání

A proč tyto body? Je zřejmé, že sebepoznání je komplexní a tak je možná dobré začít s tím, co vás doopravdy zajímá. Je to to, proč se snadno rozčílíte? Chcete najít talent, abyste mohli snadno prorazit na trhu práce? Nebo máte pocit, že nic nemá smysl a hledáte sami sebe a své poslaní? To jsou velmi odlišné otázky, i když každá z nich souvisí se sebepoznáním.

A je dobré dělat zvláště pak nové věci tak, jak je máme rádi, abychom se na ně těšili. Pokud jsme vždy četli jen s odporem, nebude nejlepší nápad začínat čtením knih. Pokud milujeme pohyb, je mnoho sebepoznávacích kurzů, kde je i důraz na zapojení těla.

Na druhou stranu úplně nové věci se o sobě dozvíme, pokud zkusíme udělat úplně novou aktivitu a je celkem jedno, o co půjde. I když i tehdy je dobré, aby nás alespoň trochu lákala. Ať už se jedná o nový sport, cestování na neznámé místo nebo zapojení se do dobročinné činnosti. To vše můžou být cesty k sebepoznání za daných okolností (a právě to je onen 4. bod na předchozím seznamu).

Tipy pro sebepoznání

 • Zeptejte se ostatních, co si o vás myslí – ale pozor, nekomentujte, co vám řeknou. Pouze se doptejte, pokud vám něco nebude jasné.
 • Vyzkoušejte test osobnosti (ať už zdarma na internetu či některou propracovanější placenou verzi), možná budete překvapeni, co se o sobě dozvíte.
 • Sebereflexe – zaměřte se na to, co byste na sobě chtěli zlepšit či kde se chcete sebepoznat. A uvědomte si, jaký byl dnešní den. Co se stalo před tím, než … a jaký to mělo dopad? Možná zjistíte, že jste náladový jen tehdy, když máte hlad. Nebo že mluvení před lidmi vám nedělá problém, jen tehdy když svému tématu opravdu rozumíte a tak dále.
 • Deníkem k sebepoznání – ano i ne. Za sebe určitě můžu doporučit deník vděčnosti, který nás „nutí“ uvědomit si, co máme bez ohledu, co máme pocit, že nám chybí. Pokud vás spíš láká deník jako takový a zároveň hodně mluvíte, nezapoměňte jít k tomu podstatnému. Nebo se rozepsat o tom, co vás skutečně trápí. Abyste se z toho skutečně vypsali a nechodili kolem horké kaše.
 • Vnímejte, jak se cítite v situacích, ve kterých se chcete poznat. Jaké jsou vaše emoce a co se za nimi skrývá. (Za hněvem se může skrývat strach či nervozita, atd.)
 • Knihy a podcasty o sebepoznání – ale možná spíše než studovat je, je můžete jen vnímat. A dát si čas na rozjímání o věcech, které se vás dotkly, a zarezonovaly s vámi.
 • Vyzkoušejte techniky seberozvoje a chvíli zůstaňte u té, která vám bude vyhovovat. Tak abyste se dostali hlouběji k sobě.