Pozor: Stránky se v tuto chvíli aktualizují. Může se stát, že něco nebude fungovat, jak má.

orel leticí večerem

Místo pro setkání


Tato snová pozvánka je pozvánkou na místo, kde můžete potkat kohokoliv, je to neutrální půda. A tak pokud se obáváte se s někým setkat či nevíte, jak navázat spojení. Může být toto vhodným snem. Je možné se nachystat jak na setkání s múzou (která jako by vám proklouzávala skrze prsty) nebo i s vaším „nepřítelem“ – strachem nebo postavou z noční můry (o těch píšu více zde).

Tento sen není zázračnou pilulkou. Není to tak, že si pustíte nahrávku a řeknete si: „Ty nebo ty přijď sem.“ Rozhodující je vaše nastavení – máte upřímný zájem? Přistupujete k snu s pokorou? Jste ochotni zkusit přijít klidně i vícekrat a postupně postavu poznávat?

Ve snovém světe nejste ředitelem, jen ukazujete svou ochotu, můžete postupně věci přetvářet, ale ne diktovat. A tak se může i stát, že přijde i někdo jiný, než koho jste si přáli. Je to váš sen a tak vězte, že pro to existuje důvod. Jaký? Na to si zkuste odpovědět ve výkladu snu (viz níže)

Místo pro setkání

Nejste přihlášení

Nahrávka pro cestu k silovému zvířeti je k dispozici zdarma. Pro její poslech je však třeba se příhlásit.
Nebo pokud jste zde poprvé, registrovat.

A to buď v pravém horním rohu či zde.

Registrací zároveň udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů. Osobní údaje nejsou poskytovány třetím stranám, ale podléhají oprávněnému zájmu z mé strany.
(Například vám tak můžu poslat mail s nabídkou workshopu, z newsletteru se lze kdykoliv odhlásit.)

Transkript

Ve snech se můžeme také potkat s různými lidmi nebo bytostmi, ke kterým si jdeme pro radu či inspiraci. Občas jsou to lidé, kteří se zdržují na konkrétních místech.

V této pozvánce bych s vámi rada sdílela možnost, jak se i vy můžete setkat s někým, s kým byste se potkat opravdu měli. A to i když možná ještě neznáte veškeré techniky. Daný člověk k vám tak i přesto může přijít a vy si máte možnost ho všimnout. Můžete tuto neutrální půdu využít i s někým, koho zatím vnímáte trochu jako nepřítele nebo se ho obáváte. Na tomto místě budete mít možnost si ho trochu prozkoumat a prohlédnout. První setkání s takovouto bytostí tak může být možná jen pohled do očí.

A teď už ke snu jako takovému. Stejně jako v předchozím případě. Vám řeknu celý svůj sen, poté instrukce k vašemu snu a pak jen v rychlosti zopakuji klíčové body.  

Sen

Sen se jmenuje Místo pro setkání

Sklouzla jsem se do lesa. Les vypadá na první pohled jako hustý a neprůchodný, ale silou své myšlenky můžu přetvářet místo, na kterém jsem. Nevím, co zde mám dělat, ale dochází mi, že se jedná o jakési neutrální místo pro setkání.
Nevím, kdo přijde, ani kdy.

A tak začínám chystat ohniště, pohoštění – jídlo a pití, a všímám si, že se za mnou objevil přístřešek. Mám čas a začínám připravovat i sebe. Vnímám, že mám na sobě hezké šaty – spíš tedy skromné hodící se do lesa a k tomu, že jsme u ohně, ale sluší mi. Mám čas, na chvíli si lehám a po čase začínám tančit.

Přichází klaun. Vlastně, vypadá normálně, nevím proč ho nazývám klaunem, prostě z něho mám tento pocit. A vím, že to není on, na kterého čekám. Ale chce si přisednout a tak ho pozvu k ohni a nabídnu mu pohoštění. Mám pocit, že díky tomu, že jsem tohoto pocestného neodmítla, přichází host, na kterého čekám. Spolu s někým dalším. Všichni jsou zde vítáni. Ale po nějaké době je třeba dát přednost tomu, na koho jsem opravdu čekala. Jen na to pomyslím a už se vzneseme se do jiného prostoru. V tomto setkání vnímám jen pronikavé oči mého hosta, nic dalšího. Nemá ale smysl se snažit teď cokoliv dělat. A setkání tímto i končí.

Vaše cesta (rekapitulace)

A jak bude vypadat váš sen? I vy se sklouznete či objevíte v lese, a připravíte prostor pro setkání (to jakým způsobem je zcela na vás = možná půjdete ulovit zvíře, posbírat maliny. Nebo budete mít pocit, že nejdůležitější je příprava čaje. Host přijde, až budete připraveni. Pokud byste kromě přípravy nestihly nic dalšího, nevadí. Možná věnujete příliš času přípravě – a chcete být dokonalý, možná jen potřebujete trochu praxe. Do snu můžete vstoupit znovu hned či za pár dní.

Něž host přijde nebo i poté co přijde, můžou se dít různé věci – zareagujte na ně tak, jak se to zdá správné. Někdy může být správně pozvat pocestné, jindy nikoliv. Může se stát i cokoliv dalšího. A host, který přijde, nemusí být nutně člověk, může to být posel či vaše silové zvíře, ke kterému zatím nemáte přístup.

A jak má setkání probíhat – i toto se může lišit s každým hostem – může vás někam zavést, může pro vás mít vzkaz. Pokud je to někdo z vaší noční můry, dejte si na čas se s ním v tomto neutrálním bezpečném prostoru propojit, třeba jen skrze pohled. Pokud je to někdo koho se skutečně obáváte. Je možné, že přijde ve chvíli, kdy vy z místa odejdete a budete tak mít možnost ho pozorovat, aniž by vás ohrožoval a vidět ho v jiném světle.

A až bude setkání u konce, zase z lesa vyskočíte.

Tak teď tedy rychlá rekapitulace: sklouznuti do lesa  – příprava prostoru a možná i sebe na setkáni – setkání , které může mít mnoho různých forem a které může doprovázet různé situace.

Až se změní rytmus, rozlučte se s vaším hostem, a pak už jen vyskočte z lesa zpět nahoru.

Co vám sen ukázal a kdo nakonec přišel?

Kdo nakonec přišel? Přišel ten, koho jste pozvali? A jaké to bylo? Jaký máte teď pocit? Stejně jako u snů, které se vám zdají v noci, tak i v tomto případě si udělejte výklad snu.

Nevíte jak na to? Klikněte sem.

Přišel někdo jiný? A jaký je váš pocit z tohoto „náhradníka“? Pokud jste frustrovaní a nešťastní, možná jen tlačíte příliš na pilu. Možná očekáváte něco konkrétního, a proto se vám tato postava nezjevuje (nemohla by se projevit tak, jak je potřeba).

Můžete si ale uvědomit, že máte pocit, že potřebujete před setkáním „posilnit“. Nebo že se setkání tak moc bojíte, že ve skutečnosti nechcete, aby se postava objevila. A tak sice něco říkáte, ale něco jiného děláte.

Pokud si nevíte rady, můžete říct o pomoc někomu dalšímu. Ať již s výkladem nebo ho můžete požádat, aby do snu vstoupil s vámi.